Breslin wins JG Memorial 5k in Cranford

X X

It was a Letterkenny AC 1,2,3 in the annual JG Memorial 5k in Cranford on Friday evening. Pauric Breslin was first home with a little to spare over Liam Doherty and Enda McBride. Irene McFadden, Letterkenny AC, was first lady home.

FULL RESULTS

1 397 Pauric Breslin m SM Letterkenny A.C. 15:46

2. 416 Liam Doherty m SM Letterkenny A.C. 16:28

3. 398 Enda Mc Bride m SM Letterkenny A.C. 16:52

4. 465 Noel Diver m SM Rosses A.C. 16:57

5. 393 Eoin Hughes m JM Letterkenny A.C. 17:14

6. 468 Edward Sweeney m SM Cranford A.C. 17:40

7. 472 John Whoriskey m SM 17:43

8. 421 Declan Mc Bride m SM Cranford A.C. 17:44

9. 426 Damian Mc Bride m SM Milford A.C. 17:45

10. 464 Frankie Bradley m SM 18:20

11. 428 David Harvey m SM 24/7 Triathlon 18:27

12. 425 Peter Lilburn m M60 City of Derry Spartans A.C. 18:40

13. 463 Pól Mac Giolla Bhride m SM Letterkenny A.C. 19:04

14. 473 Gerard Marley m SM Milford A.C. 19:15

15. 432 Irene Mc Fadden f SW Letterkenny A.C. 19:19

16. 433 Nathan Mc Hugh m SM 19:22

17. 434 Noeleen Scanlon f SW Letterkenny A.C. 19:22

18. 476 Michael Mc Hugh m M40 Milford A.C. 19:28

19. 437 Barry Mackey m M50 Letterkenny A.C. 19:37

20. 446 Frank Pinder m M50 19:40

21. 427 Patrick Duffy m M40 19:46

22. 435 Patrick Mc Hugh m SM 19:54

23. 394 Martin Kerr m M60 19:58

24. 474 Gillian Marley f SW 1. 20:18

25. 441 Angus Hunter m M50 20:37

26. 471 Curley Coyle m M40 20:56

27. 424 Michael Gallagher m M50 Foyle Valley A.C. 21:05

28. 449 John Fealty m M50 21:08

29. 413 Owen Coyle m M50 Rosses A.C. 21:15

30. 395 Liam Donnelly m SM 21:16

31. 475 Kenneth Moon m M40 Milford A.C. 21:28

32. 477 Siobhan Mc Hugh f W45 Milford A.C. 21:42

33. 470 Joe Coyle m SM 21:43

34. 466 Seamus Carr m SM 21:48

35. 399 Brian Mc Bride m M60 Letterkenny A.C. 21:52

36. 461 Jimmy Mc Bride m M60 Letterkenny A.C. 22:01

37. 420 Paula Hegarty f SW Milford A.C. 22:16

38. 439 Joe Mc Laughlin m SM 22:25

39. 438 Frank Mc Taggart m M40 Milford A.C. 22:25

40. 442 Arthur Lynch m SM 22:38

41. 400 Oran Mc Menamin m JM Cranford A.C. 22:55

42. 414 Rionach Giles f JW Cranford A.C. 22:59

43. 478 Nancy Mc Namee f W45 Finn Valley A.C. 23:12

44. 431 Hugh Gallagher m M60 Letterkenny A.C. 23:27

45. 422 Sam Faulkner m SM Run for Fun Letterkenny 23:48

46. 423 Clare Molloy f W35 23:48

47. 482 Laura Black f JW 24/7 Triathlon 24:08

48. 440 Noel Mc Bride m M50 24:11

49. 481 Edward Diver m M50 Ray Men 24:13

50. 430 Eddie Sweeney m M60 Ray Men 24:31

51. 450 Con Duffy m SM 24:33

52. 479 Mary Bond f W55 Finn Valley A.C. 24:41

53. 396 Paddy Fox m SM 25:36

54. 448 Frankie Pinder m JM Letterkenny A.C. 25:44

55. 483 Kate Black f JW 24/7 Triathlon 26:06

56. 469 Majella Granaghan f W45 26:59

57. 443 Noreen Pinder f W45 27:34

58. 444 Mairead Pinder f JW Letterkenny A.C. 27:35

59. 467 Cathy Carr f JW 28:54

60. 484 Kim Bradley f SW 29:08

61. 480 Gerard Sharkey m M50 Swanlings 29:19

62. 445 Eileen Pinder f JW Letterkenny A.C. 30:40

63. 429 Yvonne Lynch f W35 30:40

64. 436 James Doherty m M60 Cranford A.C. 42:07