GAA Fixtures

GAA Fixtures
GAA Fixtures in Donegal this week, which include eight games in the Donegal senior championship are:

GAA Fixtures in Donegal this week, which include eight games in the Donegal senior championship are:

Saturday 29th June

Raidio na Gaeltachta SFC Group 2: Four Masters v Gleann Fhinne Ian Molloy, 19:30; Ardara v Sean MacCumhaills Robbie O Donnell, 19:30.

Raidio na Gaeltachta SFC Group 3: Killybegs v Termon Kieran Mc Shea, 19:30.

Raidio na Gaeltachta SFC Group 4: St Michaels v Glenswilly Jimmy White, 19:30.

Senior Res Championship Group 2: Ardara v Sean MacCumhaills Enda Mc Feely, 18:00; Four Masters v Gleann Fhinne Myles Sweeney, 18:00.

Senior Res Championship Group 3: Killybegs v Termon Eugene Mc Hale, 18.00

Senior Res Championship Group 4: St Michaels v Glenswilly Paddy McGonagle, 18:00.

All Sports Donegal Intermediate Reserve Championship preliminary round play-off: Naomh Brid v Naomh Columba in Dunkineely Andrew Mullin, 19:00.

Mount Errigal Junior A Championship: Red Hughs v Moville Shane Toolan, 19:30; Milford v Naomh Ultan Hugo Wallace, 19:30; Na Rossa v Robert Emmets Ryan Walsh, 19:30; Urris v Burt Paddy McKeever, 19:30.

Centra Supermarkets, Co Donegal Division 3: Carndonagh v Naomh Padraig Leifear Sean Paul Doherty Doherty, 19:30.

Centra Supermarkets, Co Donegal Division 3 Reserve: Carndonagh v Naomh Padraig Leifear Thomas Brown, 18:00.

Sunday 30th June

Raidio na Gaeltachta SFC Group 1: Malin v CloughaneelyMichael McShane, 15:00; St Eunans v Naomh Conaill Martin Coll, 15:00.

Raidio na Gaeltachta SFC Group 3: An Clochan Liath v Gaoth Dobhair eamus Mc Gonagle, 15:00.

Raidio na Gaeltachta SFC Group 4: Realt na Mara v Kilcar Connie Doherty, 15:00.

Senior Res Championship Group 1: Malin v Cloughaneely Hugo Wallace, 13:30; St Eunans v Naomh Conaill Shane Toolan, 13:30.

Senior Res Championship Group 3: An Clochan Liath v Gaoth Dobhair Ref: TBC, 13:30.

Senior Res Championship Group 4: Realt na Mara v Kilcar Mark Mc Glinchey, 13:30.

All Sports Donegal Intermediate Reserve Championship preliminary round play-off: Naomh Colmcille v Fanad Gaels in O’Donnell Park Paddy McGonagle, 17:00.

McGlynns Restaurant, Castlefin Division 2 League: Buncrana v Naomh Mhuire Patrick Mc Keever, 15:00.

McGlynns Restaurant, Castlefin Division 2 Reserve: Buncrana v Naomh Mhuire Joe O’Donnell, 13:30.

Marley Coaches Division 5 League: Ardara v Gleann Fhinne Declan Callaghan, 15:00.