GAA Fixtures

GAA Fixtures
The following are the full list of GAA fixtures for this weekend with the highlight being the Junior A Championship final on Sunday evening.

The following are the full list of GAA fixtures for this weekend with the highlight being the Junior A Championship final on Sunday evening.

Friday 23rd August 7pm

Centra U-21A Championship

Glenswilly v Kilcar Seamus McGonagle

Centra U-21B Championship

Moville v Naomh Columba Mickey Mulhern

Saturday 25th August

Mount Errigal Junior B Championship Semi Final

Ardara v Naomh Ultan in Glenties 5-30pm Connie Doherty

Linesmen Jimmy Brennan Patrick Caufield

RTE Radio na Gaeltachta Senior Reserve Championship Semi Final

Ardara v Gaoth Dobhair in Glenties 7-00pm Shane Toolan

Linesmen Jimmy Brennan Patrick Caufield

Centra Supermarkets Donegal Division Three 7pm

Fanad Gaels v St Nauls Tony Gallagher

Naomh Padraig Lifford v Naomh Colmcille Paddy McKeever

Carndonagh v Aodh Ruadh Centra P McGonagle

Division Three Reserve 5-30pm

Fanad Gaels v St Nauls James McGinley

Naomh Padraig Lifford v Naomh Colmcille Christopher Lynch

Naomh Columba v Red Hughs Declan Callaghan

Carndonagh v A Ruadh P Clifford

Marley Coaches Division Four 7pm

Burt v Naomh Ultan Enda McFeely

Na Rossa v Letterkenny Gaels Kevin Mc Ginley

Pettigo v Robert Emmetts Eugene McHale

Division Four Reserve 5-30pm

Naomh Padraig Muff v Moville Leo Devenney

Marley Coaches Division Five 7pm

Glenfin v Naomh Conaill James O Conner

Sunday 25th August

RTE Radio na Gaeltachta Senior Reserve Championship Semi Final

Four Masters v Naomh Conaill in McCumhaill Pk 6pm Liam McConigley

Linesmen Joe O Donnell Rory McGonagle

RTE Radio na Gaeltachta Senior Championship Relegation Final

Cloughaneely v Glenfin in MacCumhaill Pk 7-30pm Mickey Mulhern

Linesmen Mark McGlinshey Rory McGonagle

Mount Errigal Junior B Championship Semi Final

Glenswilly v Letterkenny Gaels in O Donnell Pk 4-30pm Myles Sweeney

Linesmen Joe O Donnell Gerard McHugh

Mount Errigal Junior A Championship Final

Milford v Urris in O Donnell Pk 6pm Ryan Walsh

Linesmen Seamus Bradley Enda McFeely. Fourth Official Tony Gallagher

Brian McCormick All Sports Division One 3pm

St Michaels v Killybegs Martin Coll

Malin v Gaoth Dobhair Hugo Wallace

Four Masters v St Eunans Andrew Mullan

Kilcar v Naomh Conaill Jimmy White

Division One Reserve 1-30pm

St Michaels v Killybegs Joe O Donnell

McGlynns Restaurant Castlefin Division Two 3pm

Buncrana v Naomh Muire Sean Paul Doherty

Dungloe v Glenswilly Michael McShane

Termon v Sean MacCumhaills Seamus McGonagle

Division Two Reserve 1-30pm

Buncrana v Naomh Muire John Friel

Dungloe v Glenswilly Paddy McKeever

Termon v Sean MacCumhaills Mark Dorrian

Marley Coaches Division Four 3pm

Naomh Padraig Muff v Moville Mark McGlinshey

Tuesday 27th August 7pm

Centra U-21A Championship

Gaoth Dobhair v St Eunans Liam McConigley

Milford v Four Masters Paddy McKeever

Naomh Muire v Glenswilly/Kilcar Don Langan

Centra U-21B Championship 7pm

Carndonagh v Aodh Rua B/S Paul Clifford

Buncrana v Naomh Padraig Lifford Sean Paul Doherty

Urris v Robert Emmetts Thomas Brown